Get Adobe Flash player
Strona główna Wiadomości Pasja widziana oczami Marii Magdaleny

12 kwietnia  przeżywaliśmy w naszej szkole Misterium Wielkanocne.  Inspirowane Ewangelią sceny ostatnich dni Jezusa posłużyły autorom przedstawienia do refleksji nad motywami postępowania ludzi - tych dawnych, z początku naszej ery - i tych współczesnych. Komentarze wygłaszała Zuzia Kozikowska, która wcieliła się w postać Marii Magdaleny i z tej perspektywy oceniała prezentowane fakty i bohaterów spektaklu: Kajfasza (w roli: Wojtek Kaczmarczyk), arcykapłanów (Jakub Korwek i Michał Sobociński), Piłata (Adrian Boć), apostołów (Patryk Jackowski, Bartek Jezierski, Dawid Malinowski, Mateusz Bieniasz, Piotr Steczkowski, Mateusz Chojnowski, Paweł Boguski i Arkadiusz Cwalina), żołnierzy (Sylwester Kowalewski i Paweł Chludziński). Postać Jezusa kreował Hubert Marchewka, a rolę kobiet: Ania Biedrzycka i Patrycja Włodkowska.

Dziewczyny: Dominika Plona, Martyna Tercjak, Patrycja Chaberek, Paulina Sulkowska i  Natalia Boguska znakomicie zinterpretowały zdarzenia piosenkami grupy TGD i Beaty Bednarz. Utwory wokalne jeszcze raz przekonały słuchaczy o nieprzemijających wartościach moralnego przesłania Nowego Testamentu.

Występ uczniów odbywał się na tle dekoracji przedstawiających pałac Piłata i Ogród Oliwny.

Przedstawienie "Pasja widziana oczami Marii Magdaleny", przygotowane przez młodzież obejrzeli też parafianie w Wielki Piątek, a cisza panująca w kościele była dowodem, że przyjęli jego treść w skupieniu i z wielką uwagą. Spektakl spodobał się widzom, czego wyrazem były rzęsiste oklaski.

galeria zdjęć tutaj....