Get Adobe Flash player
Strona główna Wiadomości

Oferta ubezpieczenia w załączniku...

Plan lekcji do pobrania tutaj .....

W poniedziałek 4 września rozpoczynamy nowy rok szkolny.

O godz. 8.00 zapraszamy na Mszę Św. (osoby dojeżdżające zostaną przywiezione pod kościół).

O godz. 9.00 spotykamy się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego na I piętrze naszej szkoły.

Do zobaczenia Uśmiech

"Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry, pod prąd..." - te słowa Jana Pawła II były hasłem przewodnim tegorocznego XIII Zjazdu Podlaskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Surażu w dniu 11 maja 2017r.

Nasze Gimnazjum było reprezentowane przez poczet sztandarowy w składzie:Anna Góralczyk, Ewelina Kasznicka, Zuzanna Kozikowska, Emilia Kozłowska oraz Hubert Marchewka wraz z opiekunami: p. Dorotą Szymańską-Sobieską i p.Alicją Zdankowską.

Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowo-Wychowawczych im. Jana Pawła II w Surażu. Rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez J.E. ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolitę Białostockiego w Kościele pw. Bożego Ciała.

Następnie poczty sztandarowe przemaszerowały do budynku szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia zakończona ogniskiem z kiełbaskami i słodkim poczęstunkiem.

12 kwietnia  przeżywaliśmy w naszej szkole Misterium Wielkanocne.  Inspirowane Ewangelią sceny ostatnich dni Jezusa posłużyły autorom przedstawienia do refleksji nad motywami postępowania ludzi - tych dawnych, z początku naszej ery - i tych współczesnych. Komentarze wygłaszała Zuzia Kozikowska, która wcieliła się w postać Marii Magdaleny i z tej perspektywy oceniała prezentowane fakty i bohaterów spektaklu: Kajfasza (w roli: Wojtek Kaczmarczyk), arcykapłanów (Jakub Korwek i Michał Sobociński), Piłata (Adrian Boć), apostołów (Patryk Jackowski, Bartek Jezierski, Dawid Malinowski, Mateusz Bieniasz, Piotr Steczkowski, Mateusz Chojnowski, Paweł Boguski i Arkadiusz Cwalina), żołnierzy (Sylwester Kowalewski i Paweł Chludziński). Postać Jezusa kreował Hubert Marchewka, a rolę kobiet: Ania Biedrzycka i Patrycja Włodkowska.

Dziewczyny: Dominika Plona, Martyna Tercjak, Patrycja Chaberek, Paulina Sulkowska i  Natalia Boguska znakomicie zinterpretowały zdarzenia piosenkami grupy TGD i Beaty Bednarz. Utwory wokalne jeszcze raz przekonały słuchaczy o nieprzemijających wartościach moralnego przesłania Nowego Testamentu.

Występ uczniów odbywał się na tle dekoracji przedstawiających pałac Piłata i Ogród Oliwny.

Przedstawienie "Pasja widziana oczami Marii Magdaleny", przygotowane przez młodzież obejrzeli też parafianie w Wielki Piątek, a cisza panująca w kościele była dowodem, że przyjęli jego treść w skupieniu i z wielką uwagą. Spektakl spodobał się widzom, czego wyrazem były rzęsiste oklaski.

galeria zdjęć tutaj....

Więcej artykułów…